WaMa Kuch

Data:
WaMa Kuch

WaMa Kuch to jeden z naszych  produktów inspirowanych kulturą i tradycją Warmii i Mazur, który uzyskał I miejsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego na pamiątkę regionu Warmii i Mazur w 2015 r.

WaMa Kuch to gliniana podkładka pod garnek zaprojektowana z myślą o osobach ceniących naturę, tradycję i dobry wzór. Podkładka została wykonana techniką odporną na gorąco i zniszczenie, dzięki czemu chroni stoły, meble przed zniszczeniem, a zarazem stanowi ozdobę wnętrza.

Dzięki zestawieniu motywu mazurskiej tkaniny oraz wzoru z czepca warmińskiego, z nazwą tradycyjnie wypiekanego w warmińskiej kuchni ciasta, zwanego w gwarze "kuchem", łączy w sobie Warmię i Mazury. 

W tradycji warmińskiej kafle barwiono na różne kolory, z których niebieskie były najdroższe. Czepiec warmiński zajmował ważne miejsce w regionalnej tradycji i kulturze. Otrzymywała go panna młoda od swoich rodziców podczas uroczystości weselnych.  Czepce były bardzo drogie, ponieważ do ich wyrobu używano złotych i srebrnych nici i drogich tkanin (jedwab, aksamit, adamaszek). Motywy roślinne, w tym kwiatowe były często wykorzystywane do ich wzornictwa.

Podkładka wykonana została z powszechnie dostępnego i wykorzystywanego w regionie do produkcji naczyń i pieców kaflowych materiału - gliny. Wyróżnia ją zarówno oryginalny design jak i łatwość użytkowania.

Podkładka występuje w dwóch rozmiarach:

  • „WaMa Kuch” – gliniana podkładka pod kubek - wielkość 10x10 cm 


Cena za sztukę brutto: 22,00 PLN

 

  • „WaMa Kuch” – gliniana podkładka pod garnek - wielkość 20x20 cm


Cena za sztukę brutto: 95,00 PLN

 

Zamówienia można składać na adresy e-mail: 

warmia.mazury.design@gmail.com lub m.ploska@wpwim.pl

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i rozmów. Produkty są dostępne do obejrzenia w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Mariańskiej, a także w siedzibie Stowarzyszenia.

 

Nasze produkty inspirowane są kulturą i tradycją Warmii i Mazur, powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur dzięki wspólnej pracy projektantów, rzemieślników i historyków, którzy włożyli w nie swoją pasję i pozytywną energię. Do powstania pamiątek regionalnych przyczynili się członkowie naszego Stowarzyszenia oraz regionalni projektanci: Gosia Płoska, Magda Statucka, Ada Ronżewska, Piotr Górski.

 

Autorzy zdjęć: Marta Świniarska, Gosia Płoska.

 

KONTAKT w sprawie produktów:

Produkt menager: Małgorzata Płoska

tel: +48 735 389 215, e-mail: m.ploska@wpwim.pl