NÓŻ - konik

Data:
NÓŻ - konik

Nóż do ziół "Konik mazurski" to jeden z naszych produktów inspirowanych kulturą i tradycją Warmii i Mazur, który uzyskał I miejsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego na pamiątkę regionu Warmii i Mazur w 2015 r.

Nóż - konik służy do cięcia ziół, które od zawsze stanowiły istotny element kuchni Warmii i Mazur. Nóż został wykonany z wysokiej jakości materiałów, drewna bukowego i stali nierdzewnej. Na rączce widnieje wizerunek konika mazurskiego inspirowanego fantazyjnymi przestawieniami wyobrażeń koni na starych (XVIII – XIX w.), glinianych kaflach z mazurskich pieców, również produkowanych na Warmii. Ostrza wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej przypominają płozy, dzięki czemu nóż swoim wyglądem nawiązuje do lat dzieciństwa - do konia bujanego na biegunach.  Nóż jest wygodny w użyciu, bardzo dobrze mieści się w dłoni i stanowi niepowtarzalny element wyposażenia każdej kuchni. Nóż wyróżnia nie tylko dobry materiał, ale również oryginalny design i łatwość użytkowania.

Wymiary: długość ostrza - 14 cm, średnica rączki - 7 cm.

 


 

Cena za sztukę brutto: 125,00 PLN

 

Zamówienia można składać na adresy e-mail:

warmia.mazury.design@gmail.com lub m.ploska@wpwim.pl

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i rozmów. Produkty są dostępne do obejrzenia w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Mariańskiej, a także w siedzibie Stowarzyszenia.

 

Nasze produkty inspirowane są kulturą i tradycją Warmii i Mazur, powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur dzięki wspólnej pracy projektantów, rzemieślników i historyków, którzy włożyli w nie swoją pasję i pozytywną energię. Do powstania pamiątek regionalnych przyczynili się członkowie naszego Stowarzyszenia oraz regionalni projektanci: Gosia Płoska, Magda Statucka, Ada Ronżewska, Piotr Górski.

Autorzy zdjęć: Marta Świniarska, Gosia Płoska.